Filtre kahve nedir?

Filtre kahve nedir?

Öğütülmüş kahvenin sıcak suda demlenmesi ve ardından kahve taneciklerinin süzülmesiyle hazırlanan, en yaygın kahve türüdür.

Kahve türü mü demleme yöntemi mi?

Filtre kahve, demleme türünü nitelediği gibi bu demleme türü için uygun olan kahveleri anlatmak için de kullanılır. En yaygın filtre kahve yapma araçları şunlardır:

– French press
– Filtre kahve makinası
– Chemex
– Hario
– Aeropress
Kahvegibikahve 😉

(Bu araçları ve demleme yöntemlerini anlattığımız yazıları okumak isterseniz üzerlerine tıklayabilirsiniz.)

Metal/kağıt filtre

Bir kahveciden aldığınız çekirdekleri öğütmesini istediğinizde size muhtemelen filtrenizin kağıt mı metal mi olacağını sorar. Eğer demlediğiniz araç metal filtreliyse, kahveciniz kahve taneciklerini biraz kalın olacak şekilde öğütecektir. Çünkü ince kahve tanecikleri metal filtreden sızar ve kahvenizde tortu oluşur. Eğer kağıt filtre kullanacaksanız kahvenizi biraz daha ince kahve tanecikleriyle demleyebilirsiniz.

İlgili sorular

Americano nedir?
Americano ile filtre kahvenin farkı nedir?
Espresso nedir?
Neden pratik filtre kahve?

Taptaze filtre kahvemizi deneyin!

Yeni kavrulmuş 100% Arabica çekirdeklerden hazırladığımız demlenmeye hazır pratik filtre kahvemizi sipariş verin, hazırlık ve temizlikle uğraşmadan taptaze filtre kahve için☕️

This Post Has 2 Comments

  1. Emekli bir memurum. Manisa’da mini bir kahvaltı ve coffee iş yeri kurma başlangıcındayım. amacım eğitimine devam edemeyen Kızıma kendi işini kurmak, kendi ayaklarının üzerinde durmayı sağlamak. Bu konuda deneyimli değiliz.özellikle kahvaltı sonrası Kahve satışı düşünüyoruz. Mekan küçük 11 M2’e Ticaret merkezi içerisinde önüne 4 masa konulacak alana sahiptir.
    ARZUMUZ. kahve yapım ve tedarik öneri düşüncelerine katkı sağlamanız.
    Şimdiden teşekkür ederim. [email protected]

    1. Merhaba Seyfettin Bey. Adetli siparişlerde 2’li paket seneçeği sunabiliyoruz. Veya diğer paketlerimizi kafenizde sunma seçeneklerini değerlendirebiliriz. İletişim bilgilerimizi eposta ile gönderiyorum, telefonda daha detaylı konuşabiliriz.

Bir cevap yazın

Close Menu
×
×

Cart